Co je foukaná tepelná izolace?




Foukaná tepelná izolace obecně je stavební izolace, která se pomocí speciálního zařízení zafoukává, aplikuje do stavebních konstrukcí podlah, stěn, šikmých střech a podkroví.

Izolační hmoty z celulózových nebo minerálních vláken jsou vyhledávány stále více stavebníky nejen u nás v ČR, ale i v Evropě a Severní Americe.

Foukaná tepelná izolace z celulózových vláken, např. CLIMATIZER PLUS, je tepelně izolační materiál vyrobený na bázi celulózových vláken stabilizovaných boritými solemi, které odpuzují hlodavce a hmyz. Uvedený materiál má zvýšenou odolnost proti ohni, houbám a plísním s použitelností do 105 st. C. Nezpůsobuje korozi kovů.

Foukaná tepelná izolace z minerální vlny, např. CLIMASTONE, ISOVER je tepelně izolační materiál vyrobený z rozvlákněné taveniny čediče / kamenná vlna / nebo křemene s sklotvornou příměsí / skelná vlna /. Vyrobené vlákno v obou případech je po celém svém povrchu hydrofobizováno a vykazuje vysokou odolnost proti ohni.


Použití foukaných izolací

Tradiční a bohužel z neznalosti jiné možnosti zvykově používané tepelné izolace typu desek / např. polystyren / a rolí / např. minerální vata /, které se zakoupí ve stavebninách jsou aplikovány neodborně stavební firmou nebo samotným stavebníkem tzv. hobby způsobem ve víře ušetření financí. Opak je pravdou. Nikdy nemůžete uvedenými izolacemi pro jejich tvar, stlačitelnost a složitost opracování vyplnit kompaktně ve stavební konstrukci / podkroví, šikmá střecha, stěna … / složité detaily napojovacích spár, dutin a rukou nepřístupných mezer. Problematické v ploše u těchto izolací jsou i kontaktní spoje desek nebo „ matrací „ vaty, které pokud se neprovádí ve 2 vrstvách / vysoká cena za kvantitu materiálu / s překrytém vytváří oslabená místa tepelného izolantu. Vždy vzniká větší či menší množství tzv. tepelných mostů, t.j. průvzdušných míst, přes které může proudit vzduch a vlhkost a degradovat vlastní konstrukci s izolantem.

    zavřít okno